Certyfikacja IFS Food jest wiodącym systemem certyfikacji branżowej, który stanowi podstawę bezpieczeństwa żywności. Jego celem jest zapewnienie, że produkty spożywcze są przygotowane i dostarczane zgodnie z określonymi normami jakości i bezpieczeństwa.

Certyfikacja IFS Food obejmuje między innymi ochronę praw konsumenta, nadzór nad higienicznymi procedurami produkcji i monitorowanie procesu produkcyjnego. Wymaga także odpowiedniego oznakowania i informacji o składnikach oraz ustalonych standardach eko-przyjaznego wykorzystania zasobów. Certyfikat ten można zdobyć za pośrednictwem firmy Global Quality.

Certyfikacja IFS Food jest ceniona przez klientów i sprzedawców, a także stanowi dowód na to, że produkty są wytwarzane zgodnie ze standardami bezpieczeństwa i jakości. Umożliwia ona dostawcom, aby udowodnili konsumentom, że ich produkty są wolne od skażenia bakteryjnego lub chemicznego oraz spełniają określone normy jakości. Co więcej, certyfikacja IFS Food gwarantuje rygorystycznym nadzorem nad procesem produkcyjnym i dostarcza informacji o składnikach ułatwiających łatwe odnalezienie potencjalnych alergenów. Tak więc, wybierając produkty certyfikowane przez IFS Food, konsumenci mogą mieć pewność, że zostaną one dostarczone na czas i będą bezpieczne do spożycia.

Certyfikacja IFS Food jest szybko rosnącym standardem jakości w branży spożywczej. Dzięki temu programowi firmy maja okazję udowodnić swoim klientom, że ich produkty spełniają najwyższe standardy jakościowe i szanujemy naszych klientów poprzez gwarancje dotyczace bezpieczeństwa i higieny produktów oraz terminowości dostaw. Program certyfikacji IFS Food jest w pełni niezależny i ma na celu podniesienie standardów jakości w branży spożywczej poprzez pomoc producentom żywności, aby spełniać surowe międzynarodowe i krajowe normy bezpieczeństwa i higieny żywności.

Poprzez program certyfikacji IFS Food firmy mogą zapewnić swoim klientom, że ich produkty są wolne od zanieczyszczeń, a także łatwo rozpoznawalne pochodzenia składników. W rezultacie tego programu firmy maja okazję budować reputacje oparte na wiarygodności, a także zwiększyć wiarygodność ich produktów.

Certyfikacja IFS Food obejmuje rygorystyczne standardy jakości i bezpieczeństwa żywności, które muszą być spełnione przez firmy ubiegające się o certyfikat. System ten skutecznie wspiera firmom w utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny i kontroli warunków produkcji oraz identyfikuje nieprawidłowości i problematyczne obszary, na które należy zwrócić szczególną uwagę.