Ogólnopolski Dzień Informacyjny

Ogólnopolski Dzień Informacyjny to obecnie jedna z największych i najpopularniejszych konferencji, której tematyka odnosi się bezpośrednio do europejskich programów edukacyjnych. Spotkania organizowane są od 2014 r., a hasło ubiegłorocznej XI edycji Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego brzmiało: Europejskie programy edukacyjne.

Konferencja dedykowana jest przede wszystkim dla osób, które miały już okazję brać udział w realizacji unijnych projektów edukacyjnych oraz tych, które dopiero zamierzają podjąć działania w ramach programów zarządzanych przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. W konferencjach biorą udział m.in. nauczyciele, pracownicy uczelni wyższych, opiekunowie młodzieży oraz specjaliści pracujący z osobami dorosłymi.

Podczas konferencji Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego odbywają się m.in. praktyczne wykłady z zakresu programów zarządzanych przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Uczestnicy mogą również wziąć udział w specjalnych konsultacjach, które dotyczą m.in. szkolnictwa wyższego, edukacji młodzieży i dorosłych, sportu, szkoleń zawodowych czy mobilności uczniów.

W trakcie konferencji jest również możliwość skorzystania z eksperckich porad. Specjaliści z przyjemnością rozmawiają na istotne tematy, np. związane z korzyściami płynącymi z programu Erasmus+ oraz innych inicjatyw edukacyjnych.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego. O tym niezwykle ważnym dla szkolnictwa i branży edukacyjnej wydarzeniu zawsze informujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Podajemy także szczegółowy program każdego dnia konferencji.