Konkursy w Regionie Podkarpackim

Region podkarpacki jest niezwykle bogaty, jeśli chodzi o organizację różnego rodzaju konkursów. Centrum Edukacji wraz z władzami poszczególnych okręgów dokłada wszelkich starań, aby mieszkańcy województwa mogli rozwijać swoje talenty i szczególne umiejętności.

dobraciastkarnia.pl | fajnaciastkarnia.pl | pysznaciastkarnia.pl | smacznaciastkarnia.pl

W naszym regionie odbywają się cykliczne przeglądy i konkursy, a należą do nich m.in.:

  • IX Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści odbywający się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli.
  • Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku, który skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W konkursie mogą wziąć udział zarówno soliści, jak i zespoły prezentujące repertuar obejmujący okres od renesansu do klasycyzmu włącznie (z wyłączeniem twórczości L. van Beethovena), gradientowanie stali perskiej płock.
  • VII Leżajski Konkurs Kultury Muzycznej, który skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I stopnia. Przegląd nieprzerwanie od lat utrzymuje wysoki poziom artystyczny, a całości dopełnia przyjazne i niezwykle profesjonalne jury oraz atrakcyjne nagrody.
  • Konkurs Poetycki i Konkurs Plastyczny Fundacji Wspierania Kultury AMADEUSZ, którego organizatorem jest Fundacja Wspierania Kultury „Amadeusz” w Stalowej Woli oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.
  • Sokołowski Konkurs Kultury Muzycznej, który skierowany jest do uczniów publicznych i niepublicznych szkół muzycznych pierwszego stopnia, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ognisk muzycznych, a także uczestników zajęć pozaszkolnych prowadzonych przez instytucje kulturalne i placówki kształcenia pozaszkolnego, gradientowanie stali perskiej płock.

Wszystkich chcących poszerzać swoje artystyczne horyzonty i zdobywać kolejne wyróżnienia do twórczego portfolio, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!