IV Światowa Konferencja Naukowa – Dalcroze Studio

W dniach 28 lipca – 2 sierpnia 2019 r. w Akademii Muzycznej w Katowicach odbyła się 4 Światowa Konferencja Naukowa Dalcroze Studio. Konferencja odbywa się co 2 lata w różnych krajach na świecie. Była w Kanadzie, USA i Anglii. Na obecnej naszą szkołę reprezentowali pedagodzy Barbara Kotwasińska, Beata Brzozowska i Wojciech Styś oraz uczennice rytmiki z kl. IV – Martyna Kuźniar, Emilia Mróz, Magdalena Doroba, Paulina Sawuła: z kl. V Karolina Bednarek, Katarzyna Czarnota i Róża Madej oraz nasze tegoroczne absolwentki Rozanna Granda, Oliwia Skrzypczak, Maria Trzpis i Patrycja Wywrocka. Nasz zespół wziął udział w ceremonii otwarcia w unikatowym projekcie – interpretacji przestrzenno – ruchowej na 60 wykonawców kompozycji Wojciech Kilara Krzesany oraz w drugim dniu w koncercie szkół muzycznych II st. Koncert otwiera nasza absolwentka z przed 2 lat Patrycja Widlarz a towarzyszy jej Wojciech Styś. Nasz zespół otrzymał 2 z 4 przyznawanych stypendiów przez Dalcroze Studio. Nasz udział był zauważony i doceniony przez zagranicznych wykładowców i uczestników a także przez polskich wykładowców z akademii muzycznych obecnych na konferencji. To było niezapomniane przeżycie nie tylko dla naszego zespołu, ale dla wszystkich uczestników wydarzenie.

To słowa uznania prof. Anetty Pasternak z AM w Katowicach z komitetu organizacyjnego konferencji:

Jeszcze raz dziękuję za Wasz wspaniały wkład w konferencję, przede wszystkim godne reprezentowanie polskiej rytmiki na arenie międzynarodowej – gratuluję.

Poniżej zamieszczam linki do koncertów z naszym udziałem.

Zapraszam do oglądnięcia koncertów. W Krzesanym Rzeszów jest w zielonych chustach. Drugi koncert 4 prezentacja: Patrycja Widlarz z muzyka na żywo, zespół w czarno – białych strojach 7 osób, zespół w czarno – czerwonych strojach – 4 osoby i zespół w beżowo – czarnych strojach w spódnicach z frędzli – 7 osób. Pozostałe prezentacje to POSM II st. Katowice. Poniżej opis i linki.

B. Kotwasińska