Odszedł na wieczność wybitny pedagog – Augustyn Krawiec

Pozostały tylko wspomnienia i wieczne pytanie – dlaczego?

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu  17 maja br. na zawsze odszedł od nas nasz Przyjaciel, znakomity flecista, wybitny pedagog Augustyn Krawiec.

Cała społeczność szkolna ZPSM w Przemyślu pogrążyła się w bólu po stracie tak wybitnego Człowieka. W naszej pamięci Pan Gutek, bo tak go niemal wszyscy nazywaliśmy, pozostanie wspaniałym pedagogiem, doskonałym nauczycielem, który dobro ucznia stawiał zawsze na pierwszym miejscu, który potrafił rozwijać osobność artystyczną swoich podopiecznych w piękny, twórczy i wspaniały sposób.  Zawsze walczył o  uczniów,  szczególnie o tych,  którzy mimo wybitnych zdolności miewali różne kłopoty gubiąc się czasem w gąszczu  szkolnych  i osobistych kłopotów. Był jedną z nielicznych osób, która  nigdy nie wątpiła w ucznia, która zawsze wyciągała do niego pomocną dłoń. Jednocześnie był pedagogiem bardzo wymagającym, często nieprzebierającym w słowach, ale czegokolwiek nie mówił i nie robił, wszystko służyło jednemu – zmobilizowaniu ucznia do wytężonej pracy, do zwiększonego wysiłku, aby  osiągnąć sukces.  I tych sukcesów pedagogicznych miał na swoim koncie bardzo wiele – przez całe lata pracy w naszej szkole  ukształtował wielu uczniów, następnie studentów, koncertujących muzyków i pedagogów. Pan Gutek był także przez wiele lat kierownikiem sekcji instrumentów dętych i perkusji, którą kierował z pełnym zaangażowaniem i oddaniem.  Wielu ludziom pomógł, wielu zainspirował, a uczniowie widzieli w Nim swojego Mistrza.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 22 maja. Rozpoczną się  Mszą św. o godz. 14.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Przemyślu, a zakończą odprowadzeniem na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu  Komunalnym na Zasaniu.

Pogrążonej w bólu i żałobie Rodzinie składamy wyrazy żalu i szczerego współczucia.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZPSM w Przemyślu