XIII Ogólnopolski Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby

XIII Ogólnopolski Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu południowo – wschodniego w RZESZOWSKIM PLASTYKU

6 i 7 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie odbył się XIII Ogólnopolski Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu południowo – wschodniego, którego głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, pod przewodnictwem pana wizytatora Wojciecha Myjaka i pana wizytatora Krzysztofa Szczepaniaka, dyrekcji: Zenobiusza Kajdy, Radomira Dawidziaka, Nataszy Prokop i nauczycieli rzeszowskiego plastyka.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest ocena poziomu kształcenia w zakresie rzeźby, malarstwa i rysunku oraz wyłonienie najzdolniejszych uczniów. Licealiści zmierzyli się z wykonaniem prac z malarstwa – martwa natura, rysunku – studium postaci i rzeźby – studium głowy.

W konkursie uczestniczyło 9 szkół makroregionu południowo – wschodniego, ocenianych przez profesorów uniwersyteckich z całej Polski: prof. Jacka Dyrzyńskiego, prof. Jacka Jagielskiego, prof. Janusza Karbowniczka, prof. Andrzeja Zwolna, prof. Bogdana Klechowskiego  oraz przewodniczącego jury prof.  Aleksandra Zyśki.

XIII Ogólnopolski Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu południowo – wschodniego to wyjątkowe spotkanie promujące wartość sztuki w edukacji i utalentowaną artystycznie młodzież, jak również okazja do wymiany opinii oraz doświadczeń pedagogicznych, dydaktycznych i artystycznych.