Podkarpacki Konkurs Duetów Fortepianowych w Rzeszowie

Z największą przyjemnością informujemy, że w dniu 16 kwietnia 2018 Zespół Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie organizuje IV Podkarpacki Konkurs Duetów Fortepianowych. Konkurs przeznaczony będzie dla uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I i II stopnia, w wieku do 21 lat. Termin zgłoszeń do 28 lutego 2018.

Historia konkursów duetów fortepianowych w naszej szkole muzycznej sięga początków lat 1980-tych. Kolejne poprzednie edycje i rozszerzający się zasięg konkursu pokazały, że muzykowanie zespołowe dzieci i młodzieży ukierunkowane na wzajemną rywalizację zwiększa mobilizację młodych adeptów sztuki pianistycznej do pracy indywidualnej. Występowanie w duecie uczy młodych muzyków odpowiedzialności wykonawczej, współpracy, profesjonalizmu, ale też jest przygodą wytwarzającą w ich umysłach pozytywną więź z muzyką, aktywną nierzadko przez długie lata nawet w przypadku wyboru pozamuzycznej ścieżki zawodowej.

Program konkursu wraz z regulaminem oraz kartę zgłoszeniową przesyłamy w załączeniu. Materiały te można również pobrać na naszej stronie internetowej pod adresem: http://zsm2.rzeszow.pl

Dorota Makowiecka
kierownik Sekcji Fortepianu

Zespół Szkół Muzycznych nr 2 im W. Kilara
(The W. Kilar Music School Complex No. 2 )
ul. Sobieskiego 15, 35-002 Rzeszów, Poland
Tel.: 48 (17) 748 29 90, Fax: 48 (17) 748 29 96 
E-mail: sekretariat@zsm2.resman.pl
www.zsm2.rzeszow.pl 

Do pobrania: