Poszerzamy grono przyjaciół

27 listopada br. gościliśmy w Liceum Plastycznym w Krośnie uczennice katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu.
Trzem uczennicom klasy maturalnej Ani Michalik, Sylwi Mółce i Gabrysi Bąk towarzyszyli dyrektor szkoły Ksiądz Paweł Kochanowicz oraz Pani mgr Justyna Smoleń.
Celem wizyty w krośnieńskim „plastyku” tej sympatycznej grupki było podzielenie się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pisania ikon.
W lipcu bieżącego roku w ramach programu Erasmus+ przebywali w Grecji w miejscowości Kalambaka i w pracowni Zindros poznawali tajniki pisania ikon. Zajęcia te były realizacją projektu „Warsztat u Mistrzów” finansowanego w ramach programu operacyjnego „Wiedza, Edukacja, Rozwój”.
Pani Justyna Smoleń poprowadziła bardzo ciekawe warsztaty z uczniami krośnieńskiego „plastyka”. Działania praktyczne podparte były elementami wykładu. Panią profesor dzielnie wspomagały jej uczennice. Zajęcia trwały około 6 godzin. Przebiegały w miłej, twórczej atmosferze.
Mam nadzieję, że te warsztaty są początkiem szerszej współpracy z liceum z Nowego Sącza, któremu patronuje Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie.
Jestem pewien, że taka wymiana doświadczeń, umiejętności i wiedzy uczniów i pedagogów jest doskonałym uzupełnieniem metod i form pracy szkół artystycznych.

Zbigniew Gleń