Międzynarodowy sukces ucznia ZSM nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie

W dniach 17-19 listopada 2017 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Budapeszcie. Wśród 230 uczestników z 13 krajów Eryk Koszela uczeń pani Anny Jureczko zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz otrzymał zaproszenie na 7 Międzynarodowy Konkurs poświęcony Fryderykowi Chopinowi w Wilnie. Pianistów ze szkół muzycznych I i II stopnia oceniało międzynarodowe jury.

Eryk Koszela jest laureatem wielu konkurów Ogólnopolskich i Międzynarodowych. Zdobył m.in. I nagrodę oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie Walca w IV Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie(2017), II nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie (2017), nagrodę „Złotego wirtuoza” oraz nagrodę specjalną za wyróżniające wykonanie utworów Fryderyka Chopina w VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młody wirtuoz” w Sanoku (2017), I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dziesięciolatków w Opolu (2016) oraz I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Görlitz/ Zgorzelec (2016).

Jako utalentowany pianista jest zapraszany na koncerty oraz warsztaty pianistyczne. W czerwcu 2017 roku z okazji Dnia Dziecka w Żelazowej Woli w miejscu urodzenia Fryderyka Chopina wykonał swój recital. Przez ostatnie miesiące uczestniczył w seminariach oraz warsztatach prowadzonych przez pedagogów i mistrzów takich jak min. Olga Łazarska, Karol Radziwonowicz, Piotr Sałajczyk, Jerzy Sterczyński, Mirosław Herbowski, Michał Szczepański, Stefan Kutrzeba, Irina Pietrova, Andrzej Świtała i Andrzej Tatarski.